سفارش تبلیغ
صبا ویژن

روش های چربی گیری از فاضلاب

 

نحوه کارکرد چربی گیر این گونه است که فاضلاب خروجی از سینک ها وارد چربی گیر شده و پس از رد شدن از آشغال گیر تمامی عوامل ریز و درشت از آن جدا شده و سپس توسط مکانیزمی وارد سیستم پکینگ میشنود که طی آن از سرعت پساب کاسته شده و چربی ها به صورت ورقه ای روی آب شناور می شوند. چربی های جمع شده را نیز باید از طریق خروجی مخصوص چربی و یا به صورت دستی از داخل چربی گیر خارج نمود. در ادامه پساب بدون چربی از چربی گیر خارج شده تا وارد فرآیند های تصفیه فاضلاب گردد.

رستوران ها، بیمارستان ها، کارخانه های فرآوری مواد غذایی، هتل ها، آشپزخانه های تجاری، شیرینی پزی ها و سایر اماکنی که مواد غذایی را تهیه می کنند ، به روشی کارآمد برای جمع آوری و دفع چربی ها و روغن ها نیاز دارند. 

چربی گیر (Grease Trap) یکی از بخش های ضروری در تصفیه فاضلاب های چرب و نسبتا چرب است. از این دستگاه برای تصفیه پساب فاضلاب هایی که حاوی چربی زیاد ، که معمولا در فاضلاب رستوران ها ، فست فودها ، فود کورت ها و غیره به وفور تولید میشود ، استفاده می شود.

در حال حاضر روشهای مختلفی جهت گرفتن چربی از فاضلاب رستوران ها و آشپزخانه های بزرگ و صنعتی استفاده می گردد که عبارتند از:

1- چربی گیرهای ثقلی : این دستگاه با استفاده از اصل ایجاد آرامش برای روغن های سبک وزن کار می کند.

2- چربی گیرهای فیزیکی و شیمیایی : در این مدل با ایجاد سکون در تله های چربی ، خنک کاری روغن ها و نهایتا تزریق مواد شیمیایی و یا حباب سازی نسبت به تصفیه فاضلاب چرب رستوران ها اقدام می شود.